Entomolog a fotograf Pavel Krásenský

Entomolog a fotograf Pavel Krásenský

Pavel Krásenský pracuje jako entomolog v Oblastním muzeu v Mostě. Součástí jeho práce je nejen sběr a určování hmyzu, ale také zaznamenávání úžasných detailů ze života hmyzu v nádherných makrofotografiích.

O své práci vyprávěl studentům již v loňském roce, a protože jeho přednáška měla velký úspěch, pozvali jsme ho znovu a výsledek byl opět úžasný. Studenti sexty měli možnost vidět neuvěřitelné detaily hmyzích těl, každá fotografie měla svůj příběh, vznikala v různých podmínkách – ať už se jednalo o několik hodin strávených v tropickém pralese, na prosluněné stráni či doma před teráriem. Dozvěděli jsme se, že práce úspěšného makrofotografa se odvíjí od toho, jak umí být kreativní, protože dostat se k určitému vzácnému druhu hmyzu někdy není vůbec jednoduché a chce to nápad a často i odvahu.
Při prohlížení makrofotografií zachycujících přírodu si člověk uvědomí, kolik zajímavých věcí, kterých si za běžného denního života nevšimne, se kolem něho děje.

Již nyní se těšíme na další setkání s Pavlem Krásenským, které by mohlo být zaměřeno na samotnou techniku makrofocení prostým telefonem. Tak snad to vyjde!

Šárka Lendvorská