Cambridge Exam Preparation Centre

Home / Cambridge Exam Preparation Centre

Již před mnoha lety na Gymnáziu v Kadani vznikla myšlenka ověřovat znalosti studentů mezinárodními jazykovými zkouškami. Na začátku století se rozšířily zkoušky City & Guilds a škola se stala oficiálním zkouškovým centrem těchto zkoušek pro široký region Chomutovska. Poté co tyto zkoušky přestaly být atraktivní pro studenty, jsme se v roce 2014 jako první na Kadaňsku začali systematicky věnovat jazykovým přípravám na zkoušky Cambridge English. Úplně první úspěšnou studentkou FCE byla Adéla Štěrbová. V roce 2016 jsme “oslavili” naši spolupráci s jazykovou školou Cloverleaf a zároveň jsme se oficiálně stali “Exam Preparation Centre Cambridge English”.

V rámci našeho oficiálního zkouškového centra nabízíme možnost složit na jaře a podzim zkoušky z FCE a CAE. Pokud máte zájem o tyto zkoušky neváhejte a napište na reditel@gymnazium-kadan.cz. Naši studenti mohou oslovit přímo svého vyučujícího.

Proč složit zkoušku Cambridge English?

  1. Mezinárodně platné – úspěšní kandidáti obdrží mezinárodně platný certifikát
  2. Světově uznávané – uznávají se v České republice i v zahraničí
  3. Vysoká kvalita – vytvořené špičkovými profesionály a organizované ve 130 zemích
  4. Bohatá tradice – první zkouška Cambridge Proficiency byla složena v roce 1913
  5. Uplatnění ve školství i v praxi – usnadněný přístup na vysoké školy po celém světě a zvýšení své atraktivity na trhu práce
  6. Objektivní hodnocení

FCE Cambridge English First

Zkouška FCE na jazykové úrovni B2 je pro všechny, jejichž znalost angličtiny umožňuje její efektivní využití v mnoha každodenních situacích, mimo jiné v práci a během výuky.

CAE Cambridge English Advanced

Zkouška CAE na jazykové úrovni C1 je určena zájemcům, jejichž znalost angličtiny umožňuje její výborné využití ve většině pracovních i společenských situací a dále i na vysoké škole.

Zkouška Poplatek za zkoušku
FCE 4 250 Kč
CAE 4 350 Kč

 

Jaké jsou výsledky zkoušek našich studentů?

V letech 2014 až 2023 zkoušky naostro vykonalo přes devět desítek studentů a studentek. Zastoupení dívek a chlapců je přibližně v rovnováze. Rozložení výsledků vidíte níže v grafech.