Honza Kofroň provedl své spolužáky ze sexty expozicí ve středověké baště

Honza Kofroň provedl své spolužáky ze sexty expozicí ve středověké baště

„Ve středu první vyučovací hodinu jsme byli navštívit středověkou expozici na Baště. Expozice byla interaktivní, takže jsme měli možnost vyzkoušet si různé středověké zbraně a výzbroj jako například různé meče, sekery a rukavice. Celou dobu nás provázel náš spolužák Honza, který nám povídal o historii Kadaně od doby Sámovy říše až po dobu druhé světové války. Dozvěděli jsme se spoustu informací, některé už jsme znaly, jiné pro nás byly nové.“ Kristýna

„Zaujala mě helma ve tvaru klobouku, který vážil přibližně 3 kg. Nechápu, jak ho mohli vydržet nosit celý den. Honzův projev se mi líbil. Mluvil nahlas, srozumitelně a mluvil o zajímavých věcech, takže prohlídka nebyla nudná. Líbilo se mi také to, že nám nechával kolovat exponáty a my jsme si je mohli osahat a potěžkat.“ Zlatka

„Super bylo, že byla prohlídka interaktivní, takže jsme si mohli vzít zbraně do ruky a potěžkat si je. Honza odvedl dobrou práci.“ Klára

„Prohlídka se mi líbila. O zbraně se sice moc nezajímám, ale Honzův projev se mi líbil. Prohlídka byla hezky vizuálně zpracovaná. Interaktivní část se mi líbila více.“ Štěpánka

„Prohlídli jsme si zbraně a zbroje od časů Sámovy říše až k časům před druhou světovou válkou. Prohlídka byla velice zajímavá, hlavně díky interakci. Přiblížila nám, jak se zbraně nosily a jak byly těžké, teď si války a průběh boje můžeme lépe představit. Tato prohlídka byla o dost zajímavější díky průvodci, který tomu opravdu rozumí a má zábavný způsob vyprávění. Náhodou je to i náš spolužák.“ Nany

„Exkurze byla příjemným zpestřením výuky a expedice byla docela dobře uspořádána, takže s postupem expozicí postupovala taky doba nástrojů, výzbroje atd. Nejvíce mě však zaujal vytvořený řopík a jeho interiér.“ Vojta

„Nejvíce mě překvapila váha tzv. jednoručního meče. Čekal jsem, že bude těžší. Dále jsme si mohli vyzkoušet řadu zbraní i výstroje. Také mě překvapila váha muškety, která byla opravdu těžká. Celkově jsem se dozvěděl hodně zajímavých informací a prohlídka se mi líbila.“ Jirka

„Celkově všechny zbraně byly dost těžké a tím pádem i nepraktické. Líbilo se mi, že výklad nebyl nudný a pomalý.“ Nikol

„Na Baště se mi líbilo hlavně to, že jsme zasmáli při zkoušení zbraní a výzbroje. Viděli jsme mnoho věcí z historie, a přiblížil se nám tak reálný život v dávném období. Líbil se mi výklad, který nebyl nudný a zbytečně přeplněný složitými informacemi.“ Jana

„Prohlídka na baště se mi líbila, přišla mi poutavě a interaktivně odprezentovaná. Dále se mi líbilo, že jsme mohli vidět téměř cokoliv, o čem Honza povídal, takže jsme přesně věděli, o co se jedná. Celkově moc pěkný zážitek.“ Štěpán¨

„Dnešní malá exkurze na místní baštu byla příjemným začátkem školního dne. Jan Kofroň celou exkurzi vedl a následně představoval exponáty a jeho výklad byl velmi příjemný, jelikož většinu předmětů jsme si mohli i vyzkoušet.“ Petr