Učíme se odmala…

Učíme se odmala…

Již po druhé v letošním roce v rámci technického klubu k nám na gymnázium zamířily děti z mateřských školek z Kadaně. Tentokrát nás navštívily děti z MŠ Hvězdička. Společně se studenty jsme připravili dvouhodinový program pro předškolní děti, který byl zaměřený na ekologii, přírodu kolem nás, robotiku a vesmír.

Děti se učily třídit správně odpad, poznávaly rostliny, které nás obklopují a kvetou v počínajícím letním období, poznávaly běžné druhy zvířat a nakonec čarovaly až vyčarovaly rozkvetlou louku. V robotice se učily pracovaly s roboty, včetně jejich ovládání  a dalším skupinám jsme vysvětlovali ve hrách zákonitosti vesmíru jeho hvězd a planet.

Děti byly moc šikovné a úžasné.  Naši studenti se na chvíli vžili do rolí učitelů a skvěle se starali o děti a velice hezky s nimi pracovali a vedli si je na jednotlivých stanovištích. Chtěla bych poděkovat studentům z Ekotýmu a dalším studentům z tercie, kteří se zapojili do projektu spolupráce s MŠ a samozřejmě hlavně kolegyni Hance Kožíškové, se kterou se snažíme různými aktivitami vést studenty v duchu EKOŠKOLY.

Spolupráce s malými dětmi je krásná a naplňující, jejich čisté duše, zvídavé otázky, radost a úsměv, ale i překvapení a údiv na jejich tvářích.

Moc se všichni těšíme na další setkávání u nás na Gymnáziu a děkujeme za spolupráci kolegyním učitelkám.

Mgr. Andrea Horčicová

zdroj fotografií: autorka a MŠ Hvězdička

Vybavení je pořízeno z projektu “Podpora polytechnického vzdělávání a gramotnosti v ÚK” (ÚK IKAP A2), který je spolufinancován Evropskou unií.