Únik z totality

Únik z totality

V rámci výročí Sametové revoluce navštívila naše třída 1. A Oblastní muzeum Chomutov, kde byla pro návštěvníky pořádána úniková hra Únik z totality aneb listopad 89. Na místě nás pracovníci muzea uvítali krátkým dokumentem, který se zabýval nedostatkem zboží dnes běžně dostupného. Z dokumentu vyplynulo, že lidem chyběly zcela běžné výrobky, jako např. toaletní papír, dřevěná prkénka a plavky.

Po zhlédnutém dokumentu jsme se rozdělili do týmů po 6-7 členech a hra mohla začít. Pomocí nápověd jsme hledali klíče v jednotlivých místnostech. Po nalezení všech klíčů, v časovém limitu 45 minut, jsme jimi museli zacinkat na “hlavní třídě”, tím došlo ke splnění podmínek hry.

Z naší třídy se to podařilo třem týmům,  pouze jeden tým byl neúspěšný. Návštěvu muzea jsme zakončili dalším krátkým dokumentem z předrevoluční doby.

Naší poslední zastávkou se stal kostel sv. Kateřiny na chomutovském náměstí, kde je vystaven obelisk s otiskem ruky Václava Havla.

Eva Shánělová

Únik z totality