10 let a 100. úspěšný absolvent či absolventka Cambridge Exam Preparation Centre

10 let a 100. úspěšný absolvent či absolventka Cambridge Exam Preparation Centre

Již před mnoha lety na Gymnáziu v Kadani vznikla myšlenka ověřovat znalosti studentů mezinárodními jazykovými zkouškami. Na začátku století se rozšířily zkoušky City & Guilds a škola se stala oficiálním zkouškovým centrem těchto zkoušek pro široký region Chomutovska. Poté co tyto zkoušky přestaly být atraktivní pro studenty, jsme se v roce 2014 jako první ze škol Kadaňsku (od Klášterce po Most) začali systematicky věnovat jazykovým přípravám na zkoušky Cambridge English.

Na podzim minulého roku se zkoušek v jeden termín zúčastnilo vůbec nejvíce studentek a studentů. Celkem se jich přihlásilo 24 a všichni byli úspěšní tzn. obdrželi certifikát Cambridge English: First (FCE) a necelá polovina z nich uspěla na úroveň C1 dle SERR. Většina studentů a studentek byla z oktávy a část z ostatních čtvrtých ročníků a je skvělé vědět, že naši pedagogové pomohli těmto mladým lidem dosáhnout vynikající úrovně znalosti jazyka. V letošním roce je připravovala v rámci semináře Tereza Gvoždiáková a i velká část oktavánů prošla jejím rukama během posledních let v rámci normálních hodin anglického jazyka. Dalšími vyučujícími, kteří v rámci hodin letošní absolventy připravovali byli Ludmila Fichtnerová, Monika Kubová, Šárka Hlaváčková a David Ďulík.

Kvůli objektivitě zkoušek nesmí být zkoušejícím nikdo ze školy a tak zkoušející přijíždějí z různých měst a “komisařka” přímo z Ostravy. Je milé slyšet, že naše studentky a studenti dosahují jedny z nejlepších výsledků v anglickém jazyce v rámci velké skupiny mladých lidí od Ostravy až po Kadaň.

Co si více přát? Máme skvělé studentky a studenty a výborné pedagogy, kteří jim pomáhají rozvíjet jejich vlohy. Škola jim pak dává příležitost vyniknout a zažít si úspěch a pocit být nejlepší.

Všem absolventům a absolventkám a jejich vyučujícím blahopřejeme.

Tomáš Oršulák