Středoškolský florbal dívek

Středoškolský florbal dívek

V pátek 10. 11. proběhl v kadaňské Sportovní hale okresní středoškolský florbalový turnaj děvčat. Z počátku to vypadalo, že pro malý zájem nebude možné turnaj uspořádat, nakonec se přeci jen sešlo dost týmů a mohlo se hrát. To udělalo radost zejména našemu týmu, kterému se podařilo turnaj vyhrát! Potvrdilo se, že máme na vyšším gymnáziu dlouhodobě dobrý florbalový základ, který se každým rokem doplní novými posilami. Letos se touto novou posilou stala Aneta Bláhová z 1.A.

Na hře našich děvčat bylo vidět, jak si hru užívají, jak si navzájem fandí a pomáhají. Nejčastěji bylo slyšet „Dobře, Kájo“, což patřilo Karolíně Dřevové, která hraje florbal standardně v roli gólmanky. Protože se však několik dobrých hráček nemohlo turnaje zúčastnit, nechala se Karolína doslova přemluvit, aby spoluhráčkách pomohla ve hře v poli v pozici útočníka. Ukázalo se, že to byl dobrý tah, protože si do statistiky připsala jeden gól a jednu asistenci. Kromě týmového úspěchu si navíc Nela Rajkovová ze 2.A převzala ocenění pro nejlepší gólmanku turnaje.

Dalšími spoluhráčkami výše jmenovaných studentek byly kapitánka Kateřina Hrdličková, Kateřina Baierová, Denisa Kotulová, Kristýna Benešová, Viktorie Stankovičová, Zuzka Armstarková a Lenka Rosolová. Pavlína Benešová bohužel z důvodu zranění musela sledovat hru svých spoluhráček pouze od stolku s časomírou, za což ji děkuji a věřím, že v dalším turnaji, který proběhne začátkem prosince, už bude také střílet góly!

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Šárka Lendvorská