Cykloturistický kurz

Cykloturistický kurz

Začátek školního roku mají 3. ročníky zpestřený výjezdem na cyklisticko-turistický kurz, který již řadu let probíhá v obci Lubenec. Tato obec se nachází na jihozápadní hranici Ústeckého kraje s Karlovarským, na jihu hraničí s Plzeňským krajem, a je obklopená velmi rozmanitou krajinou. Kurzu se zúčastnilo 60 studentů 3. ročníku a septimy

Letošní kurz provázelo krásné letní počasí. Družstvo turistů pod vedením paní Hlaváčkové poznávalo místní přírodní i kulturních zajímavosti, za kterými našlapali pěkných pár kilometrů. Cyklisté byli rozděleni podle výkonnosti a dovedností na čtyři skupiny. Nejlepší bikovali především v terénu, ti méně zkušenější dávali přednost zpevněným cestám.

Během cyklistických výjezdů jsme navštívili městečko Rabštejn nad Střelou s velmi starým kamenným mostem, Valeč s krásným zámeckým parkem, Chyši s příjemnou restaurací v místním pivovaru či žulové Kapucínské skály u vesničky Ležky. Ti nejlepší z nás natočili na tachometru za čtyři dopoledne celkem ke stovce kilometrů.

Odpoledne byl prostor pro sportovní hry, zejména pro volejbal. Srdce tělocvikářů plesalo nad tím, s jakou radostí, zápalem a vytrvalostí studenti hráli až do pozdních večerních hodin za umělého osvětlení. K cennému skalpu v podobě porážky učitelů musejí ještě trénovat, ale základ mají dobrý.

Z avizovaného orientačního závodu měli někteří studenti obavy, které se později ukázaly jako zbytečné. Závod nebyl primárně o čase, ale o správném používání buzoly, což většina bez problémů zvládla. Nejlépe si vedl Lukáš Procházka ze septimy.

Večerní program ve společnosti karetních a jiných stolních her nám pan Ďulík obohatil zajímavým povídáním o bikepackingu, se kterým má zkušenosti z letošních prázdnin, kdy dojel na kole až do Hamburgu.
K vydařenému kurzu přispělo i to, že nedošlo k žádnému vážnému zranění a onemocnění. Myslím, že jsem si všichni (studenti i učitelé) letošní kurz užili!

Šárka Lendvorská