První ročníky v kultuře nezahálí

První ročníky v kultuře nezahálí

Koncem března se studenti 1.A účastnili besedy se spisovatelkou Petrou Martiškovou, bývalou absolventkou kadaňského gymnázia. Studenti se dozvěděli vše, co souvisí se psaním knih, kde berou autoři inspirace, jestli se dá v dnešní době psaním knih uživit, jak dostat napsané dílo do nakladatelství. Beseda probíhala v přátelské atmosféře a všichni zúčastnění odcházeli spokojeni.

Koncem dubna se první ročníky účastnily divadelního představení W. Shakespeara Sen noci svatojánské v Městském divadle v Mostě. Studenti velmi ocenili zajímavé ztvárnění hry a spojení dvou světů kouzelného a skutečného. Herci vytvořili skvělou atmosféru a všichni si odnesli krásné zážitky.

12. května se studenti prvních ročníků vydali do Prahy na Svět knihy, největší knižní veletrh v České republice. Vzhledem k rekonstrukci Průmyslového paláce se expozice vystavovatelů nacházela v nově zrekonstruovaných Křižíkových pavilonech, v přistavěné montované hale a ve velkých stanech. Téma letošního 28.ročníku Autoři bez hranic reaguje na současnou dobu. Čestným hostem totiž není žádná konkrétní země, ale spisovatelé, kteří pomyslné hranice překračují. Studenti měli na zvládnutí programu čtyřhodinový časový limit, během kterého se seznámili s publikační činností jednotlivých nakladatelství , účastnili se besed, vybraných pořadů a autogramiád známých osobností. Domů všichni odjížděli spokojeni s taškami plných knih.

Olga Živnůstková