Profesní rozvoj na Gymnáziu v Kadani

Profesní rozvoj na Gymnáziu v Kadani

Od počátku školního roku se ve třetích ročnících vyššího gymnázia realizuje projekt pod vedením Mgr. Sabiny Fejsákové, jehož cílem je přiblížení studia na vysokých školách. Velkou roli v tomto projektu hrají naši absolventi, kteří studují, dostudovávají či mají již svá studia za sebou.

Zastoupení absolventů je velmi rozmanité – od technických oborů, přes humanitní až po obory zdravotnické či umělecké. Minulý týden nás svou návštěvou potěšila dvojice zastupující Západočeskou univerzitu v Plzni, konkrétně Bc. Dita Pokorná a Tomáš Froněk.

V první části si vzal slovo Tomáš, jehož proslov o studiích na právnické fakultě vyvolal samé přívětivé a nadšené reakce. Studenti zarytě hltali každé slovo, jež vyšlo z úst sympatického právníka. 🙂

Po Tomášovi přišla na scénu Dita, která poté seznámila naše studenty nejen se studiem na ekonomické fakultě, ale také s možnostmi studentského života. Nejvíce ohlasů měly samozřejmě “studentské středy” :-). Ditka v rámci svých studií také několikrát vycestovala – nechyběla proto zmínka o projektu Erasmus+, který již naši studenti znají, ale o možnostech vycestování v rámci vysokých škol zjistili další nové informace.

Děkuji Tomovi a Ditce za sdílení jejich zkušeností. Bylo to příjemně strávené dopoledne.

 

Sabina Fejsáková