Seznamovací kurz 1. ročníku

Seznamovací kurz 1. ročníku

Dne 1.9. se třída 1.A vydala na seznamovací kurz. V počtu 33 žáků jsme přijeli autobusem do penzionu Arnika a Daniela na Božím Daru.

Hned po příjezdu jsme svůj čas věnovali tomu, abychom se mezi sebou poznali a sblížili se. Hned, jak jsme se ubytovali, vyrazili jsme ve skupinkách do přírody a soutěžili mezi sebou. Pomocí QR kódů jsme plnili různé úkoly jak vědomostní, tak zábavné i  sportovní. Večer se každý z nás ujal jednoho studenta primy a vydali jsme se na stezku odvahy uprostřed rašeliniště.

Druhý den jsme se hned po snídani shromáždili na sportovním hřišti nedaleko našeho penzionu. Spolu se studenty primy jsme se losováním rozdělili do 6 družstev. S velikým nasazením jsme mezi sebou soupeřili v různých sportovních disciplínách. Zapojil se opravdu každý a všichni se moc bavili.

Odpolední program byl rozdělen na dvě části. První skupina hrála další seznamovací  hry s psychology a druhá skupina mezitím dostala netradiční úkol:  vyměnit obyčejné dřevěné párátko za co nejhodnotnější věc u kohokoli na Božím Daru. Každá skupina splnila úkol na výbornou a přinesli jsme např. běžky, stínidlo od lampy, dětskou dřevěnou hračku, termo hrnky, nebo dokonce 500Kč.

Celý adapťák jsme zakončili výšlapem na rozhlednu.

Všem nám připadá, že z nás bude dobrý kolektiv a že nás spolu s panem třídním čeká ještě spousta dobrých zážitků.

Rajkovová Nela