Tradiční Města čtou tentokrát tak trochu v GYMKA stylu

Tradiční Města čtou tentokrát tak trochu v GYMKA stylu

Kadaň je čtoucím městem odjakživa a v projektu MĚSTA ČTOU je také od samého začátku, tedy od roku 2014. Tradiční akce, která vždy na konci léta nabídne čítárnu pod širým nebem, se letos poprvé konala na kadaňských hradbách, hned vedle knihovny. Vedoucí kadaňské knihovny, Vendulka Lisnerová, nás oslovila už koncem školního roku, protože chtěla, aby se doprovodný program nesl ve znamení mladých kadaňských talentů. Kromě dvou vystoupení ZUŠ Klementa Slavického se tak v celkem 4 programových vsuvkách představili naši stávající nebo bývalí studenti a studentky.

Nejprve Eliška Hladová a Max Ferenc z našeho Drama Clubu odpremiérovali scénku nazkoušenou speciálně na Města čtou – Případ Martina Piche vyprávěl o setkání psychiatričky s netradičním pacientem, kterého trápí nesmírná nuda. V dalším vstupu recitoval své básně náš čerstvý absolvent Hynek Kopecký za doprovodu Alexe Jamese Horabina, který dokresloval poetickou atmosféru hrou na cello a kytaru. V 15 hodin se ve svém prvním vystoupení v tomto školním roce rozezpíval a rozehrál RanDáL, který pod taktovkou Alenky Benešové představil směs lidových i populárních písní. Přídavek měli sice naplánovaný jen jeden, ale publikum bylo nenasytné a vyžádalo si přídavky nakonec celkem tři. Poslední vystupující, ke kterému se hrdě hlásíme, je Tomáš Ráliš – student režie na DAMU, který během svého autorského čtení seznámil diváctvo se svými nedramatickými texty, různorodými prozaickými drobnostmi.

A tak jsme touhle první zářijovou, prosluněnou nedělí zahájili jako praví intelektuálové nový školní rok stylově. Díky knihovně za pozvání a všem vystupujícím za jejich nadšení!

Tereza Gvoždiáková