Juniorští maratonci a maratonky porazili i starší soupeře

Juniorští maratonci a maratonky porazili i starší soupeře

Na Městském stadionu v Ústí nad Labem se v pondělí 11. dubna konalo semifinále Juniorského maratonu. V předchozích letech jsme běhali v centru města okolo Kostelního náměstí, V letošním roce se organizátoři rozhodli uspořádat maratonský běh na atletickém oválu – jako poctu Emilu Zátopkovi, od jehož narození letos v září uplyne 100 let.

Naši školu se nakonec díky nemocem vyrazilo reprezentovat smíšené družstvo složené ze studentů a studentek nižšího i vyššího gymnázia. Přes tuto sportovní nevýhodu se vypravili do Ústí nad Labem, aby reprezentovali naši školu v běhu na 42, 2 km. Mezi nabitou konkurencí z celého Ústeckého kraje za úžasné atmosféry a krásného počasí, obsadili skvělé třetí místo. Všech 105,5 okruhů statečně sváděli souboje ve většině případů se staršími soupeři a po napínavé bitvě o druhé místo, skončili o kolo třetí. Děkujeme týmu ve složení Stanislav Zelenka, Lukáš Doležal, Karolína Rosolová, Matouš Řezníček, Klára Michalova, Lukáš Straka, Klára Askar, Martin Novotný, Jakub Spěvák a Tomáš Čech za perfektní výkon a krásné umístění.

Tomáš Řehák