Gymnazisti z Kadaně vyhráli krajskou jazykovou soutěž a naučili se 191 slovíček

Gymnazisti z Kadaně vyhráli krajskou jazykovou soutěž a naučili se 191 slovíček

WocaBee (www.wocabee.app) je webová aplikace pro učení cizích slovíček pro školy. Funguje velmi jednoduše – učitel průběžně zadává do aplikace balíky slovíček, které si žáci procvičují 8 různými metodami. Aplikace využívá tzv. umělou inteligenci – každému se individuálně přizpůsobuje podle toho, ve kterých slovíčkách dělá žák chyby. Učitel má možnost spustit písemky, které jsou ihned automaticky vyhodnoceny, nebo spustit ze slovíček online hru. Aplikaci již využilo téměř 300 000 žáků a učitelů v České republice i v zahraničí, přičemž průměrné hodnocení dosahuje 5 z 5-ti hvězdiček.

Jazyková soutěž v učení cizích slovíček v aplikaci WocaBee probíhá na českých i slovenských školách už potřetí. V soutěži se hodnotí píle v učení se slovní zásoby, o které vypovídají body získané za procvičování slovíček v aplikaci, tzv. WocaPoints. V jednotlivých kolech soutěže vítězí třídy, které získají nejvyšší průměrný počet WocaPoints na jednoho žáka. Třída tak soutěží jako tým a v šampionátu si narozdíl od jiných školních soutěží své vědomosti zlepšují všichni žáci ve třídě.

Do celostátního kola soutěže se probojovali Studenti Gymnázia v Kadani z okresního a krajského kola v konkurenci 141 zapojených tříd. V krajském kole soutěže dosáhli průměrně 676 bodů, tzv. WocaPoints na jednoho žáka. Pro lepší představu – každá správná odpověď při procvičování slovíček v aplikaci znamená zisk přibližně 2 WocaPoints.

Paní učitelka Andrea Horčicová, která ve třídě vyučuje německý jazyk, komentuje soutěž a výkon svých žáků následovně: “Studenti tercie se stali výherci okresního kola a současně jsme byli úspěšní a skončili jsme na 1. místě v krajském kole. Vzhledem k tomu, že se jedná o unikátní vzdělávací projekt, který motivuje studenty učit se cizí jazyk, vůbec jsme neváhali a do soutěže jsme se zapojili. Zaměřili jsme se hlavně na procvičování slovní zásoby, zařazovali jsme hry a písemky do výuky a případně využívali i k domácí přípravě na hodiny němčiny. Tato forma vzdělávání studenty velice bavila a skvěle pracovali jako tým. Společně se budeme snažit uspět i v československém finále Jazykového WocaBee šampionátu!” 

Celostátní kolo soutěže Jazykový WocaBee šampionát probíhá v termínu 17. – 24. 11. 2021. Vítězové celostátního kola se na začátku prosince virtuálně “utkají” v bonusovém česko-slovenském finále s nejlepšími ze Slovenska. Dosavadní výsledky soutěže jsou dostupné na https://wocabee.app/soutez/

Jazykový WocaBee šampionát v České republice podpořili:
Hlavní partneři: HAPPY, LangBee, Mixit
Partneři: Alza.cz, Anton Toma, Dedoles, Inspio, Martinus, Vydavatelství FLP
Mediální partneři: all4fun.cz, Učitelské noviny

Autor: WocaBee