Subterra Cup

Subterra Cup

Subterra Cup je název florbalového turnaje pro střední školy, který organizuje Český florbal. V uplynulých dnech se konala okresní kola dívek i chlapců. V rámci chomutovského okresu se v turnaji děvčat utkaly tři týmy.

Gymnázium Kadaň se tohoto turnaje zúčastnilo již několikrát. Před lety se našim studentkám podařilo dokonce probojovat až do republikového kola. Tehdy se ale turnaje mohla účastnit pouze děvčata z prvních a druhých ročníků. V letošním roce se pořadatelé rozhodli věkovou kategorii rozšířit na všechny středoškoláky od prvních do čtvrtých ročníků.

Letošní družstvo bylo složeno především ze studentek prvních a druhých ročníků – Johana Lukšová 1.A, Kateřina Hrdličková 1.A, Karolína Dřevová 1.A, Melánie Maliňáková 1.A, Viktorie Stankovičová 1.B, Marie Pražáková 2.A, Tereza Gregorová 2.B, Ema Košťálová 2.B, Zuzana Armstarková 2.B, Barbora Jansová 5.O, Nicol Eliášová 2.B a doplnila je Adéla Houdková ze septimy.

Přestože se děvčatům nepodařilo postoupit do dalšího kola, zaslouží si velkou pochvalu za bojovný výkon, výbornou obranu a herní spolupráci. Na jejich hře bylo vidět, že si ji užívají! Na pohodové atmosféře v týmu má velký podíl také pan Maliňák, který tým vedl jako trenér. Věnoval se děvčatům nejen v době turnaje, ale zajistil jim i předturnajový trénink ve sportovní hale v Kadani. Tímto mu děkuji a věřím, že to nebyla poslední florbalová spolupráce s naší školou!

Šárka Lendvorská