Zlaté florbalistky z tercie a kvarty

Zlaté florbalistky z tercie a kvarty

Na výborné florbalové umístění mladších žákyň z minulého týdne navázala děvčata z tercie a kvarty v turnaji starších žákyň.

V úterý 9. 11. se naše studentky ve složení Jana Gaveleková, Kristýna Benešová, Pavlína Benešová, Dominika Maliňáková, Karolína Ježková, Radvana Bulejová, Klára Askar, Nikola Popsimovová, Magdalena Jůzová a Anna Scheithauerová zúčastnily okresního kola. Turnaj probíhal v kadaňské sportovní hale za účasti osmi týmů.

Naše děvčata s přehledem vyhrála základní skupinu. V další fázi soutěže se probojovala celkem snadno až do finále o první místo, ve kterém se v napínavém zápase utkala se Základní školou Rudolfa Koblice. Vítězstvím 3:1 potvrdila herní dominanci v celém turnaji a zaslouženě si převzala pohár a zlaté medaile. Jana Gaveleková byla oceněna trofejí pro nejlepší hráčku s největším počtem střelených gólů.

Velké poděkování patří panu Maliňákovi, který se ujal vedení našich děvčat. Profesionálním a klidným přístupem k hráčkám vytvořil v týmu velmi příjemnou atmosféru. Naše družstvo hrálo jako opravdový tým, ve kterém měly důležitou roli všechny hráčky. Velká škoda, že z důvodu epidemie nebudou děvčata moci ve florbalové pohádce pokračovat k krajském kole!

Děkuji také studentkám 1.A Kateřině Hrdličkové a Johaně Lukšové a studentům 3.A Kryštofu Dandovi a Renému Chodurovi za pomoc při organizaci turnaje.

Šárka Lendvorská