Angličtina na prknech, co znamenají svět

Angličtina na prknech, co znamenají svět

Konečně jsme vyrazili do divadla! Po téměř dvou letech učení se přes obrazovky notebooků a mobilů jsme, hned jak to šlo, využili příležitosti a pozvali k nám THE BEAR EDUCATIONAL THEATRE, což jsou divadelníci z Prahy, kteří připravují anglická představení na nejrůznější témata a pro nejrůznorodější publikum. Naše “malé” gymnaziální studentstvo si zahrálo na detektivy v příběhu z kabaretního prostředí, ale nejen to! Kvůli nečekaným zdravotním komplikacím jednoho z herců, spojili profíci z Prahy síly s naším gympláckým drama clubem a vypůjčili si od nás Mikeše a Elišku ze sexty. Ti se svých rolí Christophera, záletného klauna, a Sylvie, vypočítavé tanečnice, zhostili s grácií a minimem nervozity a to i přes to, že na jevišti anglicky improvizovali před více než 200 studenty a studentkami. Nebudeme Vám lhát – jsme na ně sakra pyšní.

Dedukční schopnosti budoucích Sherlocků a Enol Holmesů z našich řad přispěly k úspěšnému vyšetření vraždy, a tak se v Orfeu mohlo vyměnit publikum, do kterého usedlo naše “velké” studentstvo. Ti byli svědkem nejstarších historických událostí na území dnešní Velké Británie. Od Keltů přes Římany a Anglo-Saxony až po stoletou válku a Jindřicha VIII. nás David a Lenka provedli během 60 minut, během kterých jsme zažili třeba to, jak se na jeviště nahrnuli naši studenti, aby vypomohli s bitvou u Hastingsu (a upřímně: bylo jim jedno, za jakou stranu se budou bít), viděli jsme ale i lepší (protože rychlejší) verzi Shakespearových her o anglických králích a také jak to bylo s těmi 6 manželkami Jindřicha VIII. a které z nich byly popravené, které “jen” rozvedené a které zemřely přirozenou smrtí.

My, co jsme seděli v publiku, jsme hodně ocenili různé ironické vtípky, které byly na jeviště prohozeny vždy s kamennou tváří, a naopak David s Lenkou pak říkali, že se jim pro naše studenty a studentky hrálo skvěle, protože právě na tyhle vtípky skvěle reagovali. Navíc prý díky tomu věděli, že jim publikum nespí. Takže nejen anglovýlet za hranice učebnic a školních lavic, ještě k tomu ukázková win-win situace.

Tereza Gvoždiáková

Angličtina na prknech, co znamenají svět