Spolupráce se školou v Nizozemsku pokračuje

Spolupráce se školou v Nizozemsku pokračuje

Naše škola již několik let realizuje týdenní výměnné pobyty našich studentů s žáky integrované střední školy Isendoorn College v nizozemském městě Warnsveld. Zpravidla jsme my navštěvovali Nizozemsko na podzim a nizozemští studenti se k nám přijeli podívat v jarním období. Studenti poznávali mladé lidi z cizí země, ke které se tak více přiblížili.

Poslední výměnu jsme kvůli koronavirové pandemii nestihli dokončit. Přestože jsme měli na jaře loňského roku vše připravené a těšili se na vítání hostů z jiné země, naši přátelé se k nám již podívat nemohli. Nejprve jsme doufali, že se nám podaří návštěvu realizovat začátkem nového školního roku, ale ani ta se bohužel nemohla uskutečnit.

Protože se nám spolupráce s nizozemskou školou vždy líbila, domluvili jsme se, že budeme pokračovat alespoň on-line formou. Vzhledem k organizaci výuky v Isendoorn College nebylo možné pokračovat ve spojení se stejnými žáky nizozemské školy. Proto se naši studenti kvarty, kteří se do projektu již loni zapojili, v současnosti seznamují přes internet s dalšími kamarády z Nizozemska. Chtějí vylepšit svou angličtinu, navázat nová přátelství, vzájemně si ukázat krásná místa svých zemí, alespoň virtuálně se seznámit se svými školami a místem, kde žijí. Doufáme, že se jim to podaří a bude se jim seznamování líbit.

Dita Kuchtaninová, Valentyna Tsoka, Willy De Bolle