Studium v Thajsku

Studium v Thajsku

V Thajsku studuji už dva roky za tu dobu jsem se naučila velmi dobře anglicky a trochu španělsky. Ve škole se setkávám s dětmi jiných národností. Nejčastěji se setkáváme s Thajci, Korejci, Číňany a Rusy. Do školy také chodí hodně dětí s rodiči z jiné země. Moje kamarádka Joanna mám maminku z Tanzánie a tátu z Anglie, má druhá nejlepší kamarádka Diana mám maminku z Thajska a tatínka z Německa.

Každý den ráno musíme jít do třídy našeho ročníku, abychom se zaregistrovaly. Pokud se do třídy nedostavíme do 08:40, pak náš učitel pošle email rodičům, že nejsme ve škole přítomni. Po škole máme tzv. CCA aktivity (co-curricular activity), kdy si můžeme vybrat sport nebo aktivitu, kterou bychom chtěly dělat.

Budovy školy jsou rozdělené na 5 částí: 1. stupeň, 2 stupeň, školka, jazykové a umělecké třídy. Škola je postavená z cihel a každoročně se opravují různé třídy. Škola má také atletický ovál, dvě tělocvičny a dva bazény. Jeden bazén je určený pro 1. stupeň a druhý pro 2. stupeň.

Zvláštností této britské školy je skutečnost, že studenti nejsou zkoušení u tabule před celou třídou. Učitelé to nedělají, protože nechtějí ponížit dítě před ostatními pokud odpoví špatně. Já si myslím, že je to tak lepší, protože máte k učiteli větší důvěru a děti se vám nesmějí nebo nešikanují spolužáky jen kvůli tomu, že mu nějaký předmět jde hůře. Škola je rozdělená do tzv. SET. Podle toho jaké má žák známky a jak rozumí určitému předmětu je zařazen do příslušného setu. V nejnižších setech to učitel vysvětluje pomaleji a ujistí se, že každý látce rozumí. Ve vyšších setech to učitel nevysvětluje tak důkladně, protože počítá s tím, že všichni látce rozumí.

Magdalena Vybíralíková

Pozn. redakce: Článek vznikl již před rokem a půl díky naši studentce, která se svoji starší sestrou a rodiči žije a studuje v Thajsku.