Futsalový turnaj kadaňských škol

Futsalový turnaj kadaňských škol

Před třemi lety se nám ve spolupráci s nadšenci veteránů ze spolku Chomutovské fotbalové ligy malého fotbalu v čele s panem Jiřím Kupcem podařilo obnovit i v Kadani turnaj ve sportu oblíbeném nejen mezi chlapci – malé kopané čili futsalu. Naše škola pomáhá od začátku zrodu turnaje s organizací a obě strany si vzájemnou spolupráci velmi pochvalují. Proto se skupina pana Kupce do Kadaně vždy těší a doufám, že tomu tak bude i v příštích letech.

Přestože máme při výběru sportovců oproti základním školám nevýhodu v menším počtu tříd a žáků, podařilo se nám sestavit tým mladších (prima, sekunda) i starších (tercie, kvarta) žáků (ne všem základním školám se to podařilo). Bohužel výkony našich fotbalistů výrazně ovlivnila marodka několika klíčových hráčů, včetně Jiřího Seidla, který byl v loňském roce vyhlášen na tomto turnaji nejlepším hráčem. O to větší pochvalu si za odvedený bojovný výkon všichni zaslouží. Na našich hráčích bylo vidět, že je hra baví a užívají si ji, a to je to nejdůležitější! Možná i díky novým pěkným dresům, které se pořídily ze sponzorského daru od společnosti ČEPS.

Budeme doufat, že v  příštím roce přibudou noví mladí talenti, stávající budou v plné síle a na výsledku se to jistě projeví!

Poděkovaní za reprezentaci školy patří: Tomáši a Janu Kisielovi, Michalu Boreckému, Tomáši Čechovi, Františku a Martinu Kouklovi, Tobiáši Bodnárovi, Bartoloměji Oswaldovi, Vítu Jeriemu, Šimonu Řezníčkovi, Jakubu Spěvákovi, Lukáši Strakovi a Janu Stejskalovi.

Šárka Lendvorská

Futsalový turnaj kadaňských škol