Adventní sbírka pro Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc ” Na Horách” v Kovářské

Adventní sbírka pro Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc ” Na Horách” v Kovářské

Během adventu začínají být lidé trošku na měkko z blížících se Vánoc (ano, určitě i Vy, kteří ztrácíte nervy ve frontách na kapra a padáte pod tíhou nakoupených dárků) a jsou více přístupní různým formám dobročinnosti. A protože u nás na gymnáziu i my konáme rádi dobro (a studenti by mohli vyprávět), rozhodli jsme se, že se také vydáme po stopách nějakého toho dobročinění.

Oslovili jsme zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc “Na Horách” v Kovářské, což je především úžasná parta lidí, starající se o děti rodičů, kteří se ocitly v naléhavé životní situaci. Nabídli jsme jim uspořádání materiální sbírky, která by dětem i tetám, které se o ně starají, trošku usnadnila život. A tak jste začali Vy studenti i Vy rodiče – a patří Vám za to obrovské díky – nosit do školy všemožnou drogerii (šampóny, mýdla, zubní pasty, kartáčky, …), sladkosti a také dětské knížky a můj kabinet se začal nadouvat a bobtnat vším tím dobrem. Ale ne na dlouho, protože poslední školní den před Vánoci si pro všechno to Vaše dobro přijela rozesmátá parta šesti vánočních skřítků vedená tetami a také paní ředitelkou zařízení “Na horách” Petrou Manasovou (díky za skvělou spolupráci). Tety si u nás snad na chvilenku odpočinuly (tímto ještě jednou děkuji do kanceláře za vynikající kávu … já se to s tím kávovarem už opravdu naučím).

Dětem se u nás doufejme líbilo (opět děkuji, hlavně slečnám z 1. A, že se bezvadně zhostily role pečovatelek a o děti se přímo profesionálně postaraly), společně jsme si zazpívali na schodech (velké díky i Alence Benešové za tradiční zakončení adventu), dobro bylo předáno a odvezeno, kabinet si oddechl, Ježíšek se zaradoval a Vánoce mohly začít.

Vánoce už jsou za námi, ale já Vám všem, kteří jste se na sbírce podíleli, chci ještě jednou moc poděkovat a doufám, že v tom dobročinění budeme pokračovat i v novém roce 2020.

Vaše Eva Shánělová

Adventní sbírka