Poděkování Post Bellum

Poděkování Post Bellum

Poděkování Post BellumPoděkování pro všechny studenty, kteří v první polovině listopadu chodili po Kadani a prodávali brože vlčích máků na podporu natáčení vzpomínek pamětníků 20. století. A díky patří všem, kteří přispěli na dobrou a důležitou věc.
Studenti, kteří prodávali: z tercie: Barbora Jansová, Lukáš Procházka, Ondřej Radoš, Martin Koukl, Patrik Kulhánek, Ivan Kiselev, Jiří Jelínek, Kateřina Spěváková, Kateřina Teinzerová, Kristýna Nodžáková, z prváku Josef Špánek, Jiří Srkal, Nikola Kerdová, Lucie Vršková a Iva Scherzerová, z kvinty Vojtěch Fišer, Jan Beránek,Klára Sondelová, Natálie Kuželová, ze druháku Kateřina Šulcová, Tereza Vaníčková, Veronika Kučerová, Alex James Horabin, Sára Magdalena Marková, Viet Anh, Hana Hanzlíková, Hynek Kopecký, Tereza Fryčová, Vít Pressler, Vojtěch Hlavatý…

Vážení přátelé Paměti národa,

srdečně Vám děkujeme za zapojení do letošní sbírky Paměti národa ke Dni válečných veteránů. Společnými silami jsme vybrali na další natáčení válečných veteránů a hrdinů do sbírky Paměť národa 1 732 638 Kč!
Jsme za to moc rádi.

Za Vaše místo: Gymnázium Kadaň se vybrala částka: 6 679,00 Kč

Děkujeme!

Sbírka se povedla především díky Vám, zapojeným místům, a všem dobrovolníkům, kteří nám pomáhali nabízet máky v ulicích měst. Letos se zapojilo celkem 857 sbírkových míst a přes 600 dobrovolníků.
Vybrané peníze využijeme na další natáčení životních osudů válečných veteránů, účastníků protikomunistického odboje a také příslušníků novodobých vojenských misí. V Paměti národa máme v současnosti zdokumentováno přes 1300 příběhů lidí se statusem válečného veterána a další tisíce odbojářů a statečných lidí, kteří tento oficiální vojenský status dosud nemají. Díky Vám příští rok přibudou další příběhy.
Moc nás těší, že se o tradici vlčích máků zajímá čím dál více lidí a přibývají ti, kteří si červený kvítek na znamení úcty k veteránům připnou. Na tom všem máte zásluhu Vy. Děkujeme za to!
Na tomto odkazu naleznete Závěrečnou zprávu ke Dni válečných veteránů s finálními čísly a dalšími podrobnostmi ke sbírce.
Zde si můžete prohlédnout fotografie z jednotlivých sbírkových míst a akcí ke Dni válečných veteránů.

S úctou a přáním klidných a šťastných Vánoc Marie Mrvová, Post Bellum.

Marcela Svejkovská