Atletické přebory 2019

Atletické přebory 2019

14 medailí, z toho 7 zlatých – taková je bilance pro naši školu z atletických přeborů mezi kadaňskými základními školami, které proběhly za teplého slunného počasí ve čtvrtek 19. 6. na atletickém stadionu v Kadani. Organizaci závodů zajišťují jednak samotné základní školy a velký podíl na úspěšném průběhu mýtinku má také kadaňský atletický oddíl.

Naši školu reprezentovala skupina 18 žáků nižšího gymnázia ve třech věkových kategoriích – mladší a starší žáci a dorostenci. Soutěžilo se v disciplínách 60m, 800m, skok daleký, hod míčkem (vrh koulí). Polovina členů našeho družstva odcházela ze závodů s medailí na hrudi, někteří atleti si odnesli medaile dvě – Anička Langerová (60m, 800m), Markéta Neimontaité, Nela Schorná a Eliška Gabčíková (60m, skok daleký) a Klára Askar (skok daleký, 800m). K těmto jmenovaným se přidali další, kteří vystoupali na stupně vítězů jednou – Samuel Synek (60m), Standa Zelenka (800m), Lukáš Procházka (skok daleký), Bára Vacková (koule).

Velké poděkování za reprezentaci školy a pěkné výkony patří také Aničce Scheinerové, Aničce Staré, Kláře Michalové, Tereze Richterové, Martinu Kouklovi, Janu Kisielovi, Jiřímu Seidlovi, Janu Dymičovi a Lukáši Doležalovi.

Šárka Lendvorská

Atletické přebory v Kadani v Kadani