50 m do prázdnin!

50 m do prázdnin!

Tak se nazývají plavecké závody, které pro základní školy každoročně pořádá DDM Šuplík. Stalo se téměř tradicí, že v den konání závodů, je nejhorší počasí, jaké může být (v loňském roce se plavalo při teplotě 10°C, dva roky nazpátek musely být závody pro vytrvalý déšť zrušeny). Letos se však počasí vydařilo a plavci si mohli užít ideální podmínky.

Závod se koná jako štafeta 8 x 50m. Součástí družstva je vždy jeden chlapec a jedna dívka od 6. po 9. ročník. Sčítají se dílčí pořadí v jednotlivých kategoriích.

Naše družstvo plavalo ve stejném složení jako v loňském roce, kdy se jim podařilo vyhrát – Maxmilián Ferenc, Julie Hrbková, Ivan Kiselev, Nela Schorná, Natálie Kuželová a Michal Žák. K nim se připojili naši noví nejmladší studenti z primy – Radvana Bulejová a Petr Kadlec. Společně vytvořili opět skvělý tým a obhájili prvenství mezi kadaňskými školami!

Věřím, že se nám v průběhu následujícího školního roku podaří najít nové dobré plavce, kteří nahradí studenty z 9. ročníků, ze kterých se stanou středoškoláci.

Šárka Lendvorská