Úspěšné okresní kolo olympiády ve fyzice

Úspěšné okresní kolo olympiády ve fyzice

Dne 3. dubna 2019 se v Domečku – Středisku volného času – konalo okresní kolo olympiády z fyziky. Středa patřila zástupcům tříd tercie a kvarty, z nichž z domácího kola úspěšně řešili domácí úlohy Adéla Houdková, František Chyba, Čeněk Mokrý, Michal Weinerth a Tomáš Čech.

Žáci dostali na celé dopoledne celkem 4 úlohy k řešení. Každý řešil úlohy sám za sebe. Pro tercii bylo okresní kolo poslední, krajské se nepořádá. Čenda Mokrý se umístil na krásném třetím místě (o jeden jediný bod mu uniklo místo druhé). S výsledkem byl pro začátek spokojen :-).

Do krajského kola postupují pouze žáci devátých ročníků, kteří splnili podmínky postupu: minimální počet pěti bodů alespoň ze dvou úloh a minimální celkový počet bodů. Přestože František Chyba obsadil krásné třetí místo a splnil podmínku celkového počtu bodů, do kraje se bohužel nedostal, protože mu unikl jeden příklad o 0,25 bodu. Zato Adéla Houdková splnila podmínky postupu všechny – obsadila úžasné první místo a 24. dubna jí budeme držet palce na kraji.

Umístění studenti k diplomům obdrželi ještě poukázky do knihkupectví a Adélka už plánuje, jaké učebnice si za nastřádané poukázky z různých olympiád příští rok nakoupí :-).

Kristýna Bulejová