Okresní kolo florbalu starších žákyň

Okresní kolo florbalu starších žákyň

Florbalová liga základních škol byla odstartována 6. 11. turnajem starších žákyň. Pořadatelem této věkové kategorie je naše škola ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů okresu Chomutov, Šuplíkem a Sportovní halou Kadaň. Turnaje se zúčastnilo 7 škol a hrálo se systémem „každý s každým“.

Naše družstvo složené z děvčat tercie a kvarty – Daniela Víznerová, Klára Sondelová, Eliška Gabčíková, Petra Polidarová (brankařka), Barbora Vacková, Tereza Richterová, Anna Langerová, Barbora Jursíková, Adéla Šebková, Natálie Tremlová, Veronika Andrášková a Natálie Jindrová mělo pomalejší rozjezd, který je v konečném hodnocení připravil o medaile. Děvčata se, po úvodní prohře, zápas od zápasu herně zlepšovala a jejich touha po vítězství přinášela ovoce. V konečné bilanci vyhrála tři ze šesti zápasů, porazila dokonce i vítěze turnaje, a začala pomýšlet na stupně vítězů. O ty přišla v souboji ze Základní školou Na Podlesí. Obě družstva získala stejný počet bodů a o bronzové medaile tak rozhodoval vzájemný zápas, který naše děvčata prohrála právě v úvodu turnaje.

Daniela Víznerová, kapitánka našeho týmu, získala společně s hráčkou ze Základní školy Kadaňská Chomutov individuální ocenění za nejlepší střelce se ziskem  9 branek.

Pro děvčata z kvarty to byl poslední, za čtyři roky nejlepší, turnaj za základní školy. Doufáme, že budou v tomto progresivním florbalovém  růstu pokračovat i v dalších letech už jako středoškolačky.

Všem děvčatům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme za 4. místo!

Šárka Lendvorská

Otcové zakladatelé budovy Gymnázia v Kadani