Přebor města Kadaně v atletice

Přebor města Kadaně v atletice

V úterý 5. 6. se sešli příznivci atletiky z kadaňských základních škol spolu s atlety ze základních škol Vilémova a Perštejna na městském stadionu v Kadani, aby změřili svou výkonnost ve čtyřech atletických disciplínách (60 m, skok daleký, hod míčkem/vrh koulí, 800 m) v šesti kategoriích (mladší žáci a žákyně, starší žáci a žákyně, dorostenky a dorostenci).

Dvacetičlenná skupina studentů nižšího gymnázia soutěžila v 16 disciplínách, ve kterých se jim podařilo získat celkem 7 medailí. Nejúspěšnější atletkou se stala Markéta Neimontaité ze sekundy se ziskem zlaté medaile ve skoku dalekém a stříbrné v běhu na 60. Na nejvyšší stupeň vítězů vystoupali rovněž Anička Langerová ze sekundy a Matouš Řezníček oba v běhu na 800 m a Bára Vacková z kvarty za nejdelší vrh koulí. Dařilo se i našim nejmladším atletům. Honza Kisiel z primy druhým nejlepším časem v běhu na 800 m vybojoval druhé místo. Medailovou kolekci pak zkompletovala Eliška Gabčíková, která se umístila na třetím místě ve skoku dalekém.

Velmi pěkné výkony podali i další členové naší atletické party, když skončili těsně za stupni vítězů – Lukáš Doležal ze sekundy (4. místo, 800m), Eliška Paulová z kvarty (4. místo, 800 m).

Všem jmenovaným gratulujeme ke skvělým výsledkům a všem účastníkům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Šárka Lendvorská