Naše studentky a studenti na studentském festivalu Creative Minds

Naše studentky a studenti na studentském festivalu Creative Minds

V roce 2015 vzniklo v našem krajském městě Inovační centrum Ústeckého kraje ICUK, jehož cílem je podpora občanů a studentů nejen ve vzdělávání a výzkumu, ale třeba i v podnikatelských aktivitách. 16. 5. připravilo centrum ICUK pro středoškoláky celodenní festival Creative Minds plný interaktivních workshopů a přednášek. Jak už název festivalu napovídá, nosným tématem byla kreativita, kterou průvodci workshopů přenesli do různých oblastí.

Studenti vyráběli beton, vytvářeli fotky s různými emocemi, tiskli na 3D tiskárnách, ovládali roboty, dozvěděli se něco o ústecké architektuře, prošli si fiktivním přijímacím pohovorem, nebo se seznámili s možnostmi umělé inteligence.

V rámci přednášek Jak si splnili svůj sen si účastníci festivalu povídali s Fabianou Bytiqi, českou profesionální boxerkou se srbskými kořeny a juniorskou mistryní světa, o jejím sportovním a pracovním životě a od cestovatele Daniela Trnky dostali zajímavé tipy a rady pro začínající cestovatele, hlavně na co si dát pozor a jaké jsou ideální destinace pro první zahraniční dobrodružnou cestu.

Šárka Lendvorská

A jak festival hodnotí naši studenti?

Dozvěděla jsem se spoustu informací o 3D tisku, a taky jak se s 3D tiskárnou pracuje. Taky jsme si odlili brutalistickou budovu z betonu. Celkově mě den moc bavil, určitě bych jela znovu.

Zuzka Kubincová, kvarta

Workshopy byly vcelku zajímavé a velmi interaktivní se snahou nás co nejvíce zapojit.

Martin Oršulák, septima

Tento festival hodnotím pozitivně, bylo to pro mě zajímavé a nové, myslím si, že jsem získala nové zkušenosti a dozvěděla se nové věci, jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit.

Adéla Skleničková 1.A

Dnešek byl pro mě přínosný a jsem ráda, že jsem jela, i když mi organizace přišla trochu chaotická.

Viky Stankovičová, 3.B

Studentský festival byl plný rozmanitých workshopů, na kterých jsme byli aktivně zapojováni a měli například příležitost poznat ústeckou architekturu i z jiného úhlu pohledu.

Natka Hejdová, 7.O

 Studentský festival byl zaměřen na kreativitu, která nás má podpořit v rozvoji našich schopností, celý den byl plný energie a skvělých nápadů, které jistě využijeme v budoucnu.

Matyáš Puffler, kvinta