1. Místo je jen jedno! Zlatý úspěch Melánie v krajském kole chemické olympiády

1. Místo je jen jedno! Zlatý úspěch Melánie v krajském kole chemické olympiády

Chvilku po Vánocích, ve čtvrtek 4. ledna 2024, proběhlo na Gymnáziu a SOŠ dr. Václava Šmejkala v Ústí nad Labem krajské kolo chemické olympiády kategorie B, do kterého postoupilo jen 9 studentů středních škol a gymnázií z celého Ústeckého kraje. Naši školu a zároveň i celý okres Chomutov reprezentovala studentka 3. ročníku Melánie Maliňaková, která se chemii, ale i biologii a ekologii věnuje po celou dobu studia na naší škole. Soutěžící porovnávali své znalosti a dovednosti jak během praktických úloh v chemické laboratoři, tak při řešení teoretických úloh v testu. I přes velmi obtížné zadání, tentokrát zaměřené na sloučeniny síry a izomerii, se Melánii podařilo nechat konkurenci z ostatních škol za sebou a ve své kategorii vyhrát.

Za skvělé 1. místo Melánii děkujeme a srdečně blahopřejeme. Svým výkonem se Melánie nominovala k postupu do národního kola CHO, které se bude konat již koncem ledna 2024 na VUT v Brně. Přejeme hodně štěstí a úspěchů v této náročné soutěži.

Mgr. Lenka Fišerová