Stříbrný úspěch ve WocaBee šampionátu z německého jazyka

Stříbrný úspěch ve WocaBee šampionátu z německého jazyka

Studenti a studentky z 2. A se zapojili v německém jazyce do pátého ročníku inovativní soutěže pro školy s názvem Jazykový WocaBee šampionát. V rámci Ústeckého kraje jsme obsadili vynikající 2. místo, díky čemuž postoupujeme do celostátního kola. Druháci dosáhli tohoto skvělého výsledku v celkové konkurenci soutěžících ze 190 tříd našeho kraje, které se do soutěže zapojili.

Od 22. do 23.11.2023  reprezentovali naše gymnázium v celostátním finále, kde skončili na krásném 28. místě.

V aplikaci se učíme novou slovní zásobu včetně výslovnosti moderním a velmi efektivním způsobem. V soutěži byla hodnocena píle žáků v učení cizích jazyků, měřená počtem bodů získaných za procvičování slovíček. Každý student získal během krajského kola denně v průměru 2244 WocaPoints bodů, což činí přibližně 1496 správných odpovědí při procvičování (denně). Jedním z důsledků účasti byla i nutnost se naučit během šampionátu v průměru 221 nových slovíček!

Třídy soutěží jako tým, takže v jazycích se zlepšují skutečně všichni a slovíčka se naučí včetně správné výslovnosti. Aplikace WocaBee navíc pracuje s každým individuálně za pomoci umělé inteligence a studenti si ji mohou spustit na mobilu, tabletu či počítači. Gratuluji studentům za vynikající reprezentaci školy a tou nejdůležitější výhrou  je zlepšení jazykových dovedností. Jsme velmi rádi, že na naší škole dáváme prostor moderním technologiím a učíme cizí jazyky inovativním způsobem, který žáky baví a přináší jim skutečné výsledky!

Mgr. Andrea Horčicová