Zlatý hattrick

Zlatý hattrick

Vítej, zlatý hattricku

aneb vítězná éra kadaňského gymnázia v krajském kole Ekologické olympiády žáků středních škol pokračuje

Jak všichni víte, slavila nedávno naše škola výročí 220 let od svého založení. Víkendových akcí se ale nemohla zúčastnit trojice našich studentů, Melánie Maliňaková, Jana Gaveleková a Kevin Nguyen, kteří se za doprovodu profesora Ivana Bílka vydali do České Kamenice reprezentovat školu na krajském kole Ekologické olympiády. Oslav si ale bohatě užili i tam, neboť v konkurenci 26 soutěžních družstev přesvědčivě zvítězili, a to již potřetí v řadě za sebou!

Krásné přitom je, že každé ze tří vítězství vybojovalo družstvo v jiném složení! Motorem prvních dvou byla naše dnes již absolventka Adéla Houdková – poprvé se dvěma spolužáky ze třídy, podruhé, již v maturitním ročníku, si vzala pod křídla mladší kamarádky Melánii a Janu, se kterými se dobře znala z Ekotýmu paní profesorky Hany Kožíškové. Ty si za ni letos našly náhradu v nováčkovi Kevinovi z prvního ročníku, a pokud se někdo bál, že to již bez Adély nepůjde tak snadno, byl příjemně překvapen – omlazené družstvo nejen že opět vyhrálo, ale zvítězilo tak suverénně, že to nemá obdoby v celé téměř třicetileté historii soutěže. Jejich bodový náskok před celkově druhými mladými lesáky ze Šluknova byl totiž stejně velký, jako náskok druhých před jedenadvacátými! Krásný výsledek družstva podtrhla ještě Jana vítězstvím v individuální doprovodné soutěži v poznávání rostlin.

Velkou zásluhu na výsledku mají nejen sami soutěžící svým talentem a pílí, ale i Adéla, která jim předala řadu svých zkušeností, a zejména paní profesorka Kožíšková, v jejímž Ekotýmu se žáci věnují dané problematice nejen teoreticky, ale i prakticky. Výborné výsledky našich žáků nejen v Ekologické olympiádě, ale i v řadě dalších přírodovědných soutěží ukazují, že výuka přírodovědných předmětů je na kadaňském gymnáziu dlouhodobě na velmi vysoké úrovni.

Ivan Bílek