Logická olympiáda

Logická olympiáda

Logická olympiáda je soutěž pro děti a mládež v logickém uvažování, kterou pořádá Mensa ČR a jejímiž generálními partnery jsou nadace The Kellner Family Foundation a škola Open Gate. Mezi významné partnery patří také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Soutěž je založena na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování.

V letošním roce se do soutěže registrovalo 101 296 soutěžících z 3 986 škol. Žáci jsou rozděleni do jednotlivých kategorií od mateřské, základní až střední školy. Z kadaňského gymnázia se olympiády zúčastnilo celkem 77 studentů ve dvou kategoriích B (žáci druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a C (studenti středních škol).

V kategorii B z celkového počtu 1 883 řešitelů v Ústeckém kraji postoupil Pavel Wildumetz ze 2.O a v kategorii C z 1 463 řešitelů ústeckého kraje postoupila Galiana Damyanova ze 7.O. Oběma gratulujeme k úspěchu a přejeme hodně štěstí v krajském kole dne 3. listopadu 2023 v Ústí nad Labem.

Jana Slabyhoudová