Zlatá plavecká štafeta

Zlatá plavecká štafeta

V pátek 22. 9. proběhl 16. ročník Plavecké štafety, která se před třemi lety přesunula z letního kadaňského koupaliště do podzimní kryté plavecké haly, ve kterou se koupaliště na konci září přemění.

Závod je postavený tak, že každá škola nominuje jednu dívku a jednoho chlapce z 6. až 9. ročníků, kteří v rámci své věkové a genderové kategorie závodí na distanci 50 m volným způsobem. Celkem proběhne tedy 16 startů na 50 m a celkovým vítězem se stane škola, která má v součtu všech závodů nejlepší skóre.

V letošním ročníku soutěžilo 5 škol a družstvo naší školy si vyplavalo 1. místo. Před samotným závodem jsme museli sice řešit nepříjemnou situaci, když jeden člen štafety nepřišel do školy a nebylo možné ho nahradit jiným studentem, ale s benevolencí ředitele závodů, pana Štěrby z DDM Šuplík (pořadatel soutěže), nám bylo umožněno, aby náš nejmladší člen, primán Jan Hrych, plaval dvakrát – jednou jako primán a podruhé jako osmák neboli tercián, a nutno říci, že si vedl velice dobře. Mezi šesťáky byl druhý a v kategorii osmých tříd byl nejlepší! O vítězství naší štafety se společně s Honzou zasloužili Chiara Lomascolo Szittyay z 1. O, Mikuláš Vaňas, Elen Vodochodská a Anička Průchová z 2. O a kvartáni Ema Stará a Tadeáš Borecký.

Všem jmenovaným děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Šárka Lendvorská