Den bez aut 2023

Den bez aut 2023

Ve čtvrtek 21. 9. se naše škola stejně jako v předchozích letech spolupodílela na organizaci akce s názvem Den bez aut, kterou zaštiťuje Odbor dopravy Městského úřadu v Kadani. Během dopoledne se na dopravním hřišti vystřídaly stovky školkových a prvostupňových dětí, aby si zábavnou formou vyzkoušely různé aktivity spojené s dopravou.

Ve stánku s našimi úkoly si děti připomněly práci složek integrovaného záchranného systému, diskutovaly o výhodách a nevýhodách automobilové dopravy, zjistily, co všechno už znají o přírodě, měli jsme pro ně připravenou i pohybovou aktivitu, ve které si vyzkoušely, jak dokážou vzájemně spolupracovat a spoustu dalších činností.

Letos se do realizace zapojily studentky ze 3.A – Mariana Zítková, Melánie Maliňaková, Kristýna Horváthová a Kateřina Baierová. Velmi trpělivě a empaticky s předškoláky a školáky pracovaly. Některé děti zaujala děvčata natolik, že se na naše stanoviště s nadšením opakovaně vracely. Po čtyřech hodinách povídání a vysvětlování odcházela děvčata z dopravního hřiště sice vyčerpaná, ale s pocitem dobře odvedené a smysluplné práce.

Děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Šárka Lendvorská