Zlatý 14. ročník Mini Globe Games

Zlatý 14. ročník Mini Globe Games

Letošní 14. ročník terénní ekologické soutěže Mini Globe Games, kterou pořádáme od roku 2008 pro základní školy a víceletá gymnázia Ústeckého kraje, prověřil odolnost soutěžících, ale především studentů – organizátorů, kteří se soutěžícími pracovali na stanovištích. Poprvé v historii proběhla totiž soutěž za deštivého počasí. Ač jsme všichni doufali, že předpověď na úterý nebude v reálu tak pesimistická, bohužel se meteorologové tentokrát trefili.

V tomto roce jsme všechny úkoly zaměřili na téma Energie. Soutěžící si vyzkoušeli něco málo z fyziky, spočítali, kolik energie musí spálit, snědí-li celou tatranku, jaké rostliny se využívají jako zdroj energie, či přemýšleli o energetickém metabolismu v buňkách.

Věříme, že i přes nepřízeň počasí se úkoly soutěžícím líbily, a že se k nám v příštím roce opět vrátí, zejména pak letošní nováčci soutěže – Gymnázium Louny a Základní a mateřská škola Perštejn.

Vítězům gratulujeme a všem organizátorům – studentům kvinty, sexty a 2.A děkujeme za skvělou práci a za to, že přes náročné podmínky provedli soutěžící s úsměvem na tváři a s dobrou náladou.

Šárka Lendvorská a Hana Kožíšková

Fotogalerie na Zonerama