Naši studenti a studentky postoupili do regionálního kola soutěže YPEF

Naši studenti a studentky postoupili do regionálního kola soutěže YPEF

Jak už se na naší škole stalo tradicí, i letos se studenti připravovali na soutěž YPEF (Young People in European Forests) zaměřenou na význam lesů a lesnictví. Ve středu 22. 3. 2023 se zúčastnili místního kola této soutěže v Klášterci nad Ohří v objektu Lesní správy. Jako každý rok soutěžila tříčlenná družstva, která prokazovala znalosti žáků o lese a lesnictví ve vědomostním testu, dále soutěžící poznávali rostliny a živočichy žijící v lesích a posledním úkolem bylo co nejrychleji složit puzzle lesních živočichů.

Radujeme se z postupu do regionálního kola v obou kategoriích. V kategorii mladších žáků zvítězili žáci Pavel Rypl, Radomír Bulej a Dorj Erkhes-Erdene. Věříme, že se dobře připraví i do následujícího kola. Na druhém místě se umístili Jan Živnůstka a Jan Marek. Bojovali pouze ve dvou, protože třetí soutěžící se nemohl zúčastnit. Snažili se také Karolína Kňavová, Kateřina Konopková a David Čech, ti byli čtvrtí. V kategorii starších žáků se skvěle připravili Melánie Maliňaková, Jana Gaveleková a Vojtěch Hladík. Jako vítězové rovněž postupují do regionálního kola soutěže. Druzí byli Stela Beránková, Vilém Chaloupka a Michal Kratochvíl.

Všem zúčastněným děkujeme za přípravu a našim vítězům v obou kategoriích přejeme do regionálního kola, které se uskuteční ve Žluticích 27. 4. 2023, hodně štěstí. Děkujeme také lesníkům za zajištění soutěže a výborné občerstvení.

Dita Kuchtaninová