Fyziklání 2023

Fyziklání 2023

Fyziklání je největší týmová fyzikální soutěž v ČR pořádaná MFF UK. Soutěž je určena pro pětičlenné týmy žáků středních škol. Akce trvá 180 minut, během nichž se týmy snaží vyřešit co nejvíce úloh.

Za naší školu se zúčastnily tři týmy:

  1. Houdková A. Jansová B., Hladík V., Kolář D., Částek M.
  2. Mokrý Č., Roth P., Čech T., Jursíková B., Novotný M.
  3. Bulej L., Damyanova G., Procházka L., Hejdová N., Kratochvíl M.

Soutěžilo zde více jak 200 týmů (nejen z Evropy), ve třech kategoriích. Velmi dobrého umístění dosáhl tým pod vedením A. Houdkové, 33. z 74, který tak dosáhl nejlepšího umístění v okrese Chomutov a 2. nejlepšího v Ústeckém kraji.  Další 2 týmy bojovaly, odnesly si dobrou zkušenost a čeká ještě hodně učení a práce. Naši studenti a naše studentky byli důstojnými zástupci naší školy a k celé akci přistupovali zodpovědně.

Děkujeme Zdena Tropková.