Nízké Taury 2023

Nízké Taury 2023

Ve dnech 28. ledna až 3. února jsme se společně s vrstevníky z 1.A a s několika studenty z vyšších ročníků zúčastnili lyžařského kurzu v rakouském lyžařském středisku Schladming. Oblast se nachází ve spolkové zemi Štýrsko v pohoří Nízké Taury.

V sobotu jsme se sešli na autobusovém nádraží, naložili lyže a snowboardy a vyrazili autobusem směr Rakousko. Cesta byla příjemná a než jsme se nadáli, byli jsme na místě. Zatímco jsme se rozkoukávali a vybalovali, naši učitelé uvařili první večeři. V dalších pěti dnech byl režim víceméně stejný – vydatná snídaně, krásné celodenní lyžování s lehkým občerstvením v nějaké stylové horské restauraci a večeře, která začínala vždy výbornou polévkou. Každý den jsme končili nějakým programem, který si pro nás učitelé připravili – film o historii lyžování, soutěže, základy první pomoci a nechyběl ani závěrečný tanec!

Všichni jsme se postupně vystřídali v kuchyni při mytí nádobí, což je činnost, kterou z domova již moc neznáme, protože to za nás dělá myčka, která ve zdejší kuchyni chyběla. Vůbec nám to ale nevadilo, byla u toho i legrace!

Ačkoliv původní předpověď počasí, se kterou jsme do Rakouska jeli, nebyla nijak dobrá, nakonec se nenaplnila a první tři dny jsme lyžovali za krásného slunečného počasí. Vyzkoušeli jsme si lyžování na upravené „roletě“ ale i v hlubokém „prašanu!

Cesta domů byla dobrodružná, do Kadaně jsme dorazili už za tmy. Všichni si s sebou odvezli krásné vzpomínky!

studenti kvinty

všechny fotografie naleznete zde: https://eu.zonerama.com/GymKa/Album/9405111

Jeden Twinhause plný žáků,
hlukem jenom třese se.
Gympláci jsou na lyžáku,
učitelé, bojte se!
 
Pauzy na oběd
nejsou vůbec na stole.
Dáme si jen polévku
a míříme na lanovku!
 
I když už toho bylo dost,
Adam si zlomil klíční kost.
Proto dbejte na vaše zdraví,
všechny nás to tu moc baví!