Plavecká štafeta 2022 Kadaň

Plavecká štafeta 2022 Kadaň

Plavecká štafeta, která se již druhým rokem koná v zastřešené plavecké hale v Kadani a kterou pořádá pro základní školy a víceletá gymnázia DDM Šuplík, byla první sportovní soutěží v tomto školním roce. V této soutěži dosahuje naše škola pravidelně výborné výsledky a nejinak tomu bylo i letos.

Soutěžilo celkem 7 družstev z kadaňských a kláštereckých škol. Pomineme-li Základní školu Krátká v Klášterci nad Ohří, která má k dispozici bazén a tedy nadstandardní podmínky k tréninku, zbývá šest rovnocenných družstev, která si to rozdala mezi sebou. Z této šestice bylo naše družstvo ve složení Mikuláš Vaňas, Elen Vodochodská, Klára Jursíková, Tadeáš Pořický, Radomír Bulej, Kristýna Vosmíková, Natálka Neumannová a Šimon Řezníček nejlepší a obsadili druhé místo, za které si převzali pohár a stříbrné medaile.

Kromě výše jmenovaným děkuji za reprezentaci školy také Tobiášovi Volákovi, Kláře Kňavové a Elišce Podhorné, kteří podporovali své spolužáky v roli náhradníků.

Šárka Lendvorská