V Kadani se bude natáčet film s Jaroslavem Duškem

Kam motýli nelétají

Kam motýli nelétají je název připravovaného celovečerního filmu režiséra Romana Němce. Příběh o tom, co se musí stát, abychom byli ochotni vystoupit ze svých komfortních bublin, tvůrci z velké části umístili do Kadaně.

„S dramaturgem Martinem Bezouškou jsme se shodli, že Kadaň je pro úvodní expozici Motýlů ideální,“ komentuje výběr lokace Němec. „Je to zajímavé, nezaměnitelné, fotogenické město, které vytvoří našemu příběhu atraktivní kulisu.“

Hlavním hrdinou dramatu je student Daniel (Daniel Krejčík), který žije odevzdaně svému osudu s věčně rozhádanými rodiči (Klára Melíšková a Martin Myšička). Bude mu devatenáct a to poslední, čím by teď chtěl trávit svůj čas, je příprava na blížící se maturitu, což nelibě nesou nejen jeho rodiče, ale i učitelé (Jiří Vojta, Simona Babčáková) a ředitel gymnázia (Jaroslav Dušek). Všechno se dramaticky změní ve chvíli, kdy na školním výletě Daniel zmizí.

V ulicích Kadaně se začne natáčet na jaře. O prázdninách se pak filmaři vrátí především do budovy kadaňského gymnázia, kde dostanou hereckou příležitost i místní studenti. Závěrečná scéna filmu – maturitní večírek, byla situována do restaurace U Karla IV. v historickém centru města.

Více o projektu najdete na oficiálním webu: www.motyli-film.cz. A pokud chcete  filmu pomoci na svět, zakupte si už teď vstupenky na slavnostní premiéru nebo si vyberte některou z mnoha dalších unikátních Hithit odměn.

Oficiální web: www.motyli-film.cz
FB: https://www.facebook.com/kammotylineletaji/
Hithit: http://www.hithit.cz/kammotylineletaji

Kam motýli nelétají