Prváci na Božím Daru

Prváci na Božím Daru

Seznamovací kurz naší třídy 1. A a třídy primy se konal od středy 3. 9. do čtvrtka 5.9. Přestože trval krátce, myslíme, že naši třídu 1. A tento třídenní společný pobyt a sním spojené aktivity, opravdu sblížil úžasně!

První den, tedy v den odjezdu na kurz, jsme byli všichni hodně nesmělí, nervózní a zároveň plní očekávání z toho, co bude a jaké to bude. V autobuse bylo poměrně ticho, každý se bavil jen s tím, koho znal. Ani my dvě jsme moc nevěřily, že se s někým sblížíme. Nakonec, jak to tak bývá, opak byl pravdou!

Poté, co jsme dorazili na pokoje, všichni přemýšleli, co asi budeme dělat, ale hlavně kam si zapojíme nabíječku na telefon! Naštěstí jsme na tyto myšlenky moc času neměli, protože se nás velmi záhy ujaly paní profesorky a začali jsme společně prožívat aktivity, které si pro nás připravily. Myslíme, že hry, které jsme hráli, nás sblížily, bavili se totiž všichni se všemi, a tím jsme se dostali ze své komfortní zóny. Terénní hra s QR kódy, která vedla Ježíškovou cestou, byla zábavná a zajímavá, museli jsme během ní také zapojit svou fantazii.

Velké sblížení mezi třídami proběhlo rozhodně během stezky odvahy. Stezku, která vedla po dřevěném chodníku Božídarským rašeliništěm, jsme prošli ve dvojicích (jeden velký z 1. A a jeden malý z primy). My starší jsme museli prokázat hodně zodpovědnosti a empatie.

Rozhodně musíme vyzdvihnout středeční večerní program, který si připravily obě třídy nejen pro vzájemné pobavení, ale i pro pobavení učitelů. Musíme říci, že primáni měli program velmi vtipný a jejich vystoupení bylo různorodé a roztomilé (taneční čísla, hra na hudební nástroje – klavír, flétna, kouzla, vtipy ….). Bylo vidět, že si s přípravou programu dali velkou práci. Primáni byli zase nadšení z představení naší třídy 1. A, ve kterém se imitoval známý pořad Prostřeno.

Druhý den dopoledne jsme se obě třídy sešly na místním sportovním hřišti, kde jsme si všichni mohli vyzkoušet naši šikovnost, obratnost a schopnost spolupráce v různých netradičních soutěžích.

Využili jsme také krásného slunečného počasí k odpolední prohlídce Božího Daru a jeho okolí. Vyšli jsme si na novou vyhlídku, která se nachází v lyžařském areálu Neklid, odkud byl krásný výhled do okolí Krušných hor.

Poslední den dopoledne jsme většinu času trávili povídáním s třídní učitelkou, která se s námi podělila o cenné rady, které by nám mohly ulehčit začátky našeho studia.

Myslím, že všichni si seznamovací kurz moc užili a bavili se v klidné a příjemné atmosféře.

Adéla Růžičková, Karolína Matoušková 1. A

Chtěla bych za celý tým, který se podílel na přípravě seznamovacího kurzu, děkovat všem zúčastněným studentům za aktivitu, chování  a příjemnou atmosféru. Zvláštní poděkovaní náleží našim starším studentům Markétě Tudorové, Ondřeji Klusákovi a Maxu Ferencovi, kteří se podíleli na přípravě a realizaci programu. Děkuji také osazenstvu naší skvělé kanceláře a panu řediteli za ochotu a vstřícnost k našemu programu!

Šárka Lendvorská

Prváci na Božím Daru

Leave a Reply

Your email address will not be published.