21. GLOBE Games v Humpolci

21. GLOBE Games v Humpolci

Ani letos naše škola nemohla chybět na GLOBE Games, které se tentokrát konaly 31.5. – 3.6.2018 na Gymnáziu v Humpolci. Patříme mezi veterány, zúčastnili jsme se všech ročníků. Protože naše škola bude pořadatelem v příštím roce, popíšu průběh podrobněji. Čtvrtek jsme strávili na cestě a odpoledne jsme stihli jeden z nabízených doprovodných programů – návštěvu muzea věnovaného filmové postavě Hliníka, místního muzea a ještě jsme vyšplhali na věž kostela. Večer proběhlo slavnostní zahájení s kulturním programem následované koulením nafukovací zeměkoule večerním Humpolcem a lampionovým průvodem. Páteční dopoledne bylo věnováno studentské konferenci, kde žáci prezentovali své výzkumné práce. Naše skupina ve složení Jiří Klepp, Ondřej Klusák, Eliška Hybnerová a Jakub Mazánek představili práci Obnova hrušňového sadu v Želině a troufli si na prezentaci v angličtině. Odpoledne a večer měli žáci i učitelé  svůj program podle vybraných workshopů. Hlavní náplní sobotního dne byla terénní hra v okolí Humpolce, kde skupiny žáků složené z dvojic z různých škol řešily praktické úkoly. Zakončení proběhlo na zřícenině hradu Orlík, kde se žáci připravili různé aktivity pro ostatní účastníky a vyhlásilo se místo konání GG pro další rok. Pro nedělní dopoledne pořádající škola nabízela zajímavé programy, ale nás čekala dlouhá cesta domů, tak jsme je museli oželet.

Hana Kožíšková

There is nothing to show here!
Slider with alias none not found.