11. ročník Mini GLOBE Games

11. ročník Mini GLOBE Games

Hlavním cílem projektu je zapojit žáky druhého stupně zajímavou a zábavnou formou do aktivit, které se týkají životního prostředí a témat běžného života. Letos se soutěže zúčastnilo 15 škol Ústeckého kraje, a to jak základních, tak víceletá gymnázia. Dá se říci, že některé školy již pevně zařadily naši akci do plánu svých aktivit a přijíždějí či přicházejí k nám pravidelně každý rok. To je pro nás organizátory známka toho, že se soutěž žákům líbí a že práci děláme dobře.

Třicet tříčlenných soutěžních týmů, které jsou rozděleny na dvě kategorie – mladší a starší, prošlo v Rooseveltových sadech deseti stanovišti. Týmy pracovaly na úkolech s tradiční tématikou jako angličtina, pohyb, meteorologie, voda, živočichové, ale úkoly jsou vždy jiné. Druhou část se snažíme každý rok obměnit a připravit jiné zajímavé náměty. V letošním ročníku to byly úkoly týkající se smyslové paměti, pylů, biodiverzity, geologie a vědeckých objevů.

I letos jsme měli štěstí na počasí. Po bouřlivé noci a ranního deště se počasí na několik hodin umoudřilo, a přestože se na obloze honily černé mraky, přišla pouze krátká přeháňka. Později odpoledne, kdy se všichni účastníci rozjeli domů, začal několikahodinový déšť.

Po dlouhé době dosáhli úspěchu v této soutěži naši studenti. Družstvo ve složení Adéla Houdková, Kristýna Vašková a Jan Beránek zvítězili ve starší kategorii. Pochválit je potřeba také naše nejmladší studenty z primy Maxmiliána Ference, Michala Kratochvíla a Lubomíra Buleje, kteří se při své premiéře umístili na pěkném devátém místě.

Přestože se jedná o soutěž a družstva bojují o stupně vítězů, není umístění to nejdůležitější. Chceme, aby si všichni soutěž užili, zasmáli se, získali nové dovednosti, odcházeli se spoustou zážitků a těšili se na další rok.

Děkujeme studentům 3. ročníků za spoluorganizaci soutěže. Svou práci odvedli dobře a je potřeba je pochválit.

Šárka Lendvorská